Levéltárunk a reformációról való megemlékezés alkalmából kapcsolódott be október 27-én a Pécsi Református Kollégium Általános Iskolájának életébe. A reggeli áhítat után a felső tagozat diákjai hallhattak rövid ismertetőt levéltárunkról, az általunk őrzött iratokról és küldetésünkről, valamint levéltári dokumentumok képeinek bemutatása mentén  - diavetítés - áttekintést kaptak egyházmegyénk történetéről a reformáció tükrében.

A nap folytatásában a 3. és 4. évfolyam tanulói vettek részt levéltár- és múzeumpedagógiai foglalkozásokon, mely során bővíthették református jelképeinkről való ismereteiket, egyházművészeti múzeumunkban pedig játékos feladatok során ismerkedhettek meg az egyházmegyei kiállítás műtárgyaival.

A foglalkozásokat Jakab Klára, levéltáros és Izsa Szabolcs Hunor, tanár szakos egyetemi hallgató -közösségi pedagógiai gyakorlat keretén belül- vezette.

 

2023.10.27

További fotók elérhetőek facebook oldalunkon, a Pécsi Református Kollégium Általános Iskolája jóvoltából.

Kapcsolatfelvétel

Ügyfélszolgálat

H-Sz:  08:00-12:00
K-Cs:  08:00-14:00

Címünk:
7630 Pécs, Engel J. J. u. 11.

Időpont egyeztetés elektronikus úton:
info@baranyaireformatusleveltar.hu

 NKA logo 2012  melte logo

 

Arca

2021 - Baranyai Református Egyházmegye Levéltára - Minden jog fenntartva - Készült a Nemzeti Kultúrális Alap Támogatásával

Baranyaireformatusleveltar.hu"

Levéltárunk a reformációról való megemlékezés alkalmából kapcsolódott be október 27-én a Pécsi Református Kollégium Általános Iskolájának életébe. A reggeli áhítat után a felső tagozat diákjai hallhattak rövid ismertetőt levéltárunkról, az általunk őrzött iratokról és küldetésünkről, valamint levéltári dokumentumok képeinek bemutatása mentén  - diavetítés - áttekintést kaptak egyházmegyénk történetéről a reformáció tükrében.

A nap folytatásában a 3. és 4. évfolyam tanulói vettek részt levéltár- és múzeumpedagógiai foglalkozásokon, mely során bővíthették református jelképeinkről való ismereteiket, egyházművészeti múzeumunkban pedig játékos feladatok során ismerkedhettek meg az egyházmegyei kiállítás műtárgyaival.

A foglalkozásokat Jakab Klára, levéltáros és Izsa Szabolcs Hunor, tanár szakos egyetemi hallgató -közösségi pedagógiai gyakorlat keretén belül- vezette.

 

2023.10.27

További fotók elérhetőek facebook oldalunkon, a Pécsi Református Kollégium Általános Iskolája jóvoltából.

Kapcsolatfelvétel

Ügyfélszolgálat

H-Sz:  08:00-12:00
K-Cs:  08:00-14:00

Címünk:
7630 Pécs, Engel J. J. u. 11.

Időpont egyeztetés elektronikus úton:
info@baranyaireformatusleveltar.hu

 NKA logo 2012  melte logo

 

Arca

2021 - Baranyai Református Egyházmegye Levéltára - Minden jog fenntartva - Készült a Nemzeti Kultúrális Alap Támogatásával